Bijdrage van provincie voor restauratie Oukoper Molen

Utrechts Landschap ontvangt € 98.245 van de provincie Utrecht voor de restauratie van de Oukoper Molen bij Nieuwersluis. Het geld komt uit het fonds Erfgoedparels waarmee de provincie rijksmonumenten toegankelijk voor publiek wil houden.
De Oukoper Molen is misschien wel de meest bekeken molen in het Utrechtse landschap. Hij staat namelijk pal langs de A2 tussen de afritten Breukelen en Vinkeveen. De poldermolen is in 1644 gebouwd om de Oukoper Polder te bemalen. Bij hoogwater draait hij nog steeds mee als hulpgemaal. Restauratie van de wieken en de fundering is echter dringend nodig.
Utrechts Landschap is blij met de bijdrage van de provincie. Om alle kosten van de restauratie te dekken, heeft de stichting nog meer geld nodig. In juni start er een wervingscampagne zodat de restauratie hopelijk nog dit jaar kan starten.
Archief
juni 2022
- 16 juni - Utrechts Landschap verbetert bosbodem Beerschoten en Zeisterbos
- 15 juni - Column: Da's leuk
- 14 juni - Utrechts Landschap start crowdfunding voor nieuw vlonderpad in Blauwe Kamer
- 09 juni - Meer natuur in Lunenburgerwaard
- 09 juni - Berghuis wordt Mas Montagne
- 09 juni - Storm biedt kansen voor een natuurlijk bos
- 08 juni - Werkzaamheden Over-Holland gestart
- 03 juni - Schapenscheerfeest op Landgoed Heidestein
- 02 juni - Klimaatpaviljoen in Zeist geopend
mei
- 24 mei - Column: Slimme vogel, die gaai
- 23 mei - Nieuwe eigenaar voor Romeins schip ‘Per Mare ad Laurium’
- 20 mei - Help mee de rust te bewaren en word donateur
- 19 mei - Overlast eikenprocessierups
- 17 mei - Natuur lijdt onder de droogte dit voorjaar
- 13 mei - Vliegbasis Soesterberg behoort tot topnatuur in Nederland
- 09 mei - Utrechtse molens open op Nationale Molendagen
- 02 mei - Onthulling oorlogsmonument bij kasteel Loenersloot